Pakeltos lysvės- apie viską nuo pradžių.

Pakeltos lysvės- apie viską nuo pradžių.

Pakeltos lysvės pagamintosi iš

Pakeltos lysvės gali būti pagamintos iš medienos, plastiko, blokelių, plytų. Svarbiausia, kad pakeltos lysvės derėtų prie jūsų sodo ar daržo aplinkos. Labai patogu kai lysves galima pernešti iš vienos vietos į kitą.

Mažas plotas-gausus derlius

Mes įpratę daržoves auginti ilgose lysvėse ar vagose  ir net nepagalvojame, kad daug patogiau galime užsiauginti šeimai reikalingų daržovių mažesniame plote. Norime, kad žemė skirta daržui būtų išnaudota tikslingai ir reiktų mažiau dirbti. Pakeltos lysvės suteikia tvarkos pojūtį ne tik mūsų daržui, bet ir mums. Kai nustatomos ribos, lieka mažiau rūpesčių ir patogiau planuoti. 

Dažniausiai naudojamas ir patogiausias pakeltų lysvių dydis yra 1x1 m, aukštis gali būti taikomas pagal jūsų poreikius. Minimalus lysvės aukštis turėtų būti 15 cm, maksimalus aukštis 30 cm, kurio pilnai užtenka užsiauginti netgi morkas. Didesniuose daržuose visada galima sujungti dėžes galais, tada gauname lysves 1x2m, 1x3m, kurias galėsite apeiti iš visų pusių. Jeigu lysvę įrenginėjate prie sienos, tvoros, jos plotis gali būti mažesnis, taip bus patogiau pasiekti kitą lysvės kraštą. Taip pat pakeltas lysves galima sukomponuoti terasoje, pasodinti į jas šviežių salotų, prieskonių, keletą žydinčių gėlių. Visada žavi gražiai žolelėms, gėlėmis ir daržovėmis apsodinta lysvė.

Patogumas

Pakeltų lysvių dėka daržininkauti gali kas tik nori, nepriklausomai nuo amžiaus, sąlygų, vietovės, sveikatos. Pagrindinis privalumas, auginant daržoves pakeltose lysvėse - nedideliame plote jūsų derlius bus dvigubai didesnis negu įprastoje lysvėje, o darbo įdėsite daug mažiau :) Jeigu norite gauti derlių trigubai didesnį, reikia tinkamai paruošti žemę ir parinkti vietą pakeltai lysvei.

 

 

Pakeltos lysvės - VIDEO

 
Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink