Vermikulitas sodininkystėje ir daržininkystėje

Vermikulitas sodininkystėje ir daržininkystėje

Pagrindiniai vermikulito panaudojimo būdai ir nauda

Dirvožemio papildas:

Vermikulitas puikiai tinka tiek sunkiam, tiek lengvam, smėlingam dirvožemiui. Vermikulito dėka vyksta geresnė augalų šaknų sistemos aeracija, kas skatina greitą jų augimą ir labai paveikia žaliosios masės kokybę ir dydį. Smėlingame dirvožemyje vermikulitas, išlaikydamas savyje vandenį su mineralinėmis medžiagomis, skatina tinkamą augalų mitybą. Tai sustiprina įsišaknijimą, augalas išlaikomas tiesioje padėtyje.

Augalų, daržovių ir gėlių svogūnėlių laikymas:

Vermikulito izoliacinės savybės idealiai tinka laikant žemės ūkio produktus ir gėlių svogūnėlius. Jo šilumos laidumas yra tik 0,039-0,047 W / mK. Be to, vermikulitas turi labai mažą hidroskopiškumą (esant 100% santykinei drėgmei, drėgnis yra tik apie 10-11%). Vermikulito naudojimas kaip izoliacija gali pratęsti saugojimo laiką iki 30% . Vermikulitas yra šviežumo ir nesikeičiančių fizinių, cheminių bei maistinių jūsų derliaus savybių garantija.

Dekoratyvinių augalų auginimas vazonuose:

Vermikulitas labai prisideda prie dekoratyvinių augalų šaknų aprūpinimo vandeniu ir mineralinėmis medžiagomis. Vermikulito unikalių savybių dėka, jame susikaupęs vanduo su mineralais, augalui atiduodamas tik jam reikalingu kiekiu. Vermikulitas esantis apatinėje vazono dalyje, veikia kaip drenažo medžiaga. Kadangi vermikulitas ilgą laiką išlaiko drėgmę, ją palaipsniui suteikia augalams, todėl jų nereikia dažnai laistyti.

Dekoratyvinė medžiaga:

Rudo aukso spalvos vermikulito estetinės savybės idealiai tinka kaip medžiaga, dekoruojant sodo sklypą. Švelni auksinė spalva suteikia prabangumo, žavesio bei patrauklumo. Taip pat reikėtų pažymėti, kad šilumos izoliacijos savybės ir tai, kad vermikulitas yra sterilus, dirvožemis yra papildomai apsaugotas nuo nepalankių oro sąlygų, ligų ar pelėsio. Vermikulitas netirpsta vandenyje ir puikiai apsaugo nuo staigių temperatūros pokyčių.

Šiltnamių augalams:

Vermikulitas yra puikus priedas, auginant augalus šiltnamiuose. Dėl savo unikalių savybių jis tampa nepakeičiamu ir beveik būtinu produktu. Idealiai tinka dideliems komerciniams šiltnamiams, o taip pat nedideliuose namų šiltnamiuose.

Kompostavimas:

Dėl savo unikalių savybių, vermikulitą galima naudoti kompostuojant sode ir darže susidariusias organines atliekas. Vermikulito absorbuojančios savybės gali žymiai sumažinti kvapą, susidarantį irimo metu. Taip pat vermikulitas palaiko reikiamą deguonies ir drėgmės kiekį bei temperatūrą, kad veikiama mikroorganizmų žaliojo masė irtų. Tokiu būdu iš sodo ir daržo atliekų galima pasigaminti vertingo komposto. Po žiemojimo kompostas su vermikulitu sėkmingai naudojamas dirvožemio pagerinimui darže, sode, šiltnamyje o taip pat tinka auginti vazoninius augalus, dekoratyvinėje augalinkystėje.

 

 

Vermikulitas - VIDEO

 
Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink